Cześć!

Nazywam się Milena Dąbrowska i mieszkam pośrodku Atlantyku. Jestem Polką na Azorach.

Pierwszą Polką na Terceirze, która opowiada o niej w sieci. Żyję w krainie wiecznej wiosny, wśród soczystej przyrody i ludzi, którzy potrafią się cieszyć z drobnostek. Mieszkam na wyspie zagubionej w czasie, która wita gości dziewiczą przyrodą, niespotykaną architekturą, szczerym uśmiechem i prostą, ale pyszną kuchnią.

Stres, intensywna praca, odpowiedzialne projekty, nieprzespane noce. Znasz to, prawda? Nieliczne wolne chwile wykorzystujesz na ucieczkę od zgiełku codzienności i uprawianie sportu, które pozwalają zresetować myśli. W czasie urlopu chcesz zapomnieć o służbowych strojach, poważnej atmosferze i goniących terminach. Chcesz doświadczyć czegoś niezwykłego i przeżyć przygodę, która zostanie w pamięci na zawsze. Zanurzyć się w świecie, jakiego wcześniej nie znałeś.

 

Pragnę zaprosić Cię na Azory i pokazać rzeczywistość, której nie znajdziesz w kolorowych folderach.

Świat, który postanowił zwolnić, żeby żyć pełniej, bardziej świadomie i w bliskiej relacji z naturą. Archipelag jest idealnym miejscem dla ludzi popierających zrównoważoną turystykę. Dla turystów z otwartymi głowami, szanujących odmienność i inne kultury. Szukających ukojenia nerwów w szumie oceanu i aktywności fizycznej w otoczeniu bujnej zieleni. Akceptujących fakt, że najwyższa jakość usług i ciężka praca miejscowej ludności mają uczciwą, a nie najniższą cenę.

Wiem, co znaczy napięty grafik. Wiem, że z braku czasu na organizowanie niezapomnianych wojaży wybiera się często najbardziej oczywiste kierunki. Takie, które nie wymagają przygotowania i spędzenia wielu godzin na planowaniu. Takie, które wybierają wszyscy. Dam Ci możliwość zobaczenia wysp, o których istnieniu wciąż wielu ludzi jeszcze nie wie. I to bez angażowania Twojego czasu!

 

Zorganizuję dla Ciebie podróż, jakiej nie znajdziesz w żadnym biurze podróży.

Znam Azory od środka, rozumiem lokalne zwyczaje i rzeczywistość, jakże odmienną od życia w Polsce. Znam język portugalski oraz ludzi, którzy pracują w branży turystycznej i są gotowi razem ze mną pokazać Ci miejsca, o jakich nawet nie śniłeś. Ujrzysz nie tylko piękno, które jest widoczne dla oczu. Poczujesz, czym są życie w równowadze, spokój ducha i chwila głębokiego wytchnienia. Takiego, gdy napięcie opuszcza ciało i zostaje tylko błogie uczucie szczęścia. Nie chcę być zwykłym przewodnikiem po Azorach. Chcę pomóc Ci doświadczyć ich w pełnym wymiarze. Żebyś wrócił do domu z nowymi siłami i wiarą w to, że spełnione życie jest na wyciągnięcie ręki, nawet w zabieganym świecie.

Zorganizuję wszystko za Ciebie. Ty decydujesz, jak długo chcesz zostać na Azorach i ile wysp chcesz odwiedzić. Mówisz mi, jak lubisz spędzać czas, co chcesz przeżyć i jak się poczuć w trakcie podróży, a ja zajmuję się resztą. Ty musisz tylko spakować ubrania, wygodne buty i dobry humor 🙂 Możemy wejść do wnętrza wulkanu, wypłynąć na oglądanie wielorybów lub delfinów, skosztować lokalnej kuchni, wina z uprawianych na skałach wulkanicznych winorośli, popływać w naturalnych basenach wulkanicznych, wziąć udział w lokalnych świętach i wiele, wiele więcej!

 

Dlaczego ja?

Ponieważ doskonale Cię rozumiem i wiem, czego szukasz. Od dziecka byłam ciekawa świata, niezależna i wędrowałam własnymi ścieżkami. Zachwycała mnie przyroda, potrafiłam podziwiać ją godzinami. A potem przyszła dorosłość, a z nią intensywne tempo, ciągły pośpiech i praca do 3 nad ranem. Pracowałam z aktorami, piosenkarzami i muzykami, a potem w korporacji. Uwielbiałam to, ale świat ciągle wzywał. Szukałam swojego miejsca na Ziemi. Tęskniłam za dziką przyrodą, czystym powietrzem i równowagą. W czerwcu 2015 po raz pierwszy odwiedziłam rozrzucone na Atlantyku wyspy i zakochałam się w nich bez pamięci. Postawiłam wszystko na jedną kartę i poleciałam na Terceirę, nie znając jeszcze języka! Przekonałam się na własnej skórze, co znaczy żyć pięknie i z pasją, pomimo problemów, obowiązków i momentów zwątpienia. Teraz pokazuję innym ludziom, jak smakować codzienność, budować autentyczne relacje i rozpieszczać zmysły. Chcesz być jednym z nich?

Skontaktuj się ze mną!